Murata Electronics North America GRM21BR61E226ME44L
GRM21BR61E226ME44L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR61E226ME44L
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
GRM21BR61E226ME44L.pdf
Availability of GRM21BR61E226ME44L
QUANTITY
GRM21BR61E226ME44L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR61E226ME44L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR61E226ME44L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR61E226ME44L
Related LinksGRM21BR61, GRM21BR61E226ME44L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR61E226ME44L Details Description
Related parts for GRM21BR61E226ME44L
AC/DC CNVRTR 5V +/-15V 25V 250W datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 3W DO214AA datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR FLEXIBLE 12" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYLON YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 130MA 3 OHM SMD datasheet.pdf