Murata Electronics North America GRM21BR71H154MA01L
GRM21BR71H154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR71H154MA01L
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR71H154MA01L.pdf
Availability of GRM21BR71H154MA01L
QUANTITY
GRM21BR71H154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR71H154MA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR71H154MA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR71H154MA01L
Related LinksGRM21BR71, GRM21BR71H154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR71H154MA01L Details Description
Related parts for GRM21BR71H154MA01L
FIXED IND 180UH 750MA 320 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf