Murata Electronics North America GRM21BR72A223MA01L
GRM21BR72A223MA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BR72A223MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
GRM21BR72A223MA01L.pdf
Availability of GRM21BR72A223MA01L
QUANTITY
GRM21BR72A223MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BR72A223MA01L
Internal Part NumberEIS-GRM21BR72A223MA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BR72A223MA01L
Related LinksGRM21BR72, GRM21BR72A223MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BR72A223MA01L Details Description
Related parts for GRM21BR72A223MA01L
CAP CER 470PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
INDICATOR PANEL 20 CHANNELS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf