Murata Electronics North America GRM235F106Z25PT94
GRM235F106Z25PT94 picture photo
Mfg. Part Number
GRM235F106Z25PT94
Datasheet Download
GRM235F106Z25PT94.pdf
Availability of GRM235F106Z25PT94
QUANTITY
GRM235F106Z25PT94 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM235F106Z25PT94
Internal Part NumberEIS-GRM235F106Z25PT94
Delivery TimeIn stock, ship GRM235F106Z25PT94 today.
SeriesGRM235F106
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1210-106Z
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM235F106Z25PT94
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM235F1, GRM235F106Z25PT94 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM235F106Z25PT94 Details Description
Related parts for GRM235F106Z25PT94
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.8VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 100V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL ADJ 10SON datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf