Murata Electronics North America GRM3195C1H103JA01J
GRM3195C1H103JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H103JA01J
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H103JA01J.pdf
Availability of GRM3195C1H103JA01J
QUANTITY
GRM3195C1H103JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H103JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H103JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H103JA01J
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H103JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H103JA01J Details Description
Related parts for GRM3195C1H103JA01J
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3" X 5YD datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2413 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf