Murata Electronics North America GRM3195C1H272JA01D
GRM3195C1H272JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H272JA01D
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H272JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H272JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H272JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H272JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H272JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H272JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H272JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H272JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H272JA01D
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 144EQFP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf