Murata Electronics North America GRM3195C2A101JZ01J
GRM3195C2A101JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A101JZ01J
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A101JZ01J.pdf
Availability of GRM3195C2A101JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM3195C2A101JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A101JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A101JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A101JZ01J
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A101JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A101JZ01J Details Description
Related parts for GRM3195C2A101JZ01J
IC DOC2000 96MB 32-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 210MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
LED SMD 3MM QUAD R/G,R/Y,R/G,R/G datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf