Murata Electronics North America GRM3195C2A102JA01D
GRM3195C2A102JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A102JA01D
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A102JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A102JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A102JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A102JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A102JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A102JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A102JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A102JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A102JA01D
TVS DIODE 33.3VWM 56.6VC SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 200MM-2M CONN MOD datasheet.pdf
FUSE GLASS 25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 1.97"LX1.97"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONN FPC TOP 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 3A SOIC datasheet.pdf