Murata Electronics North America GRM3195C2A562JA01D
GRM3195C2A562JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C2A562JA01D
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C2A562JA01D.pdf
Availability of GRM3195C2A562JA01D
QUANTITY
GRM3195C2A562JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C2A562JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C2A562JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C2A562JA01D
Related LinksGRM3195C2, GRM3195C2A562JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C2A562JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C2A562JA01D
RES SMD 27 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 17POS 5MM BLK datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRY 100' datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PCI STRADDLE 36POS datasheet.pdf