Murata Electronics North America GRM3196S2A180JZ01D
GRM3196S2A180JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196S2A180JZ01D
Brief Description
CAP CER 18PF 100V S2H 1206
Datasheet Download
GRM3196S2A180JZ01D.pdf
Availability of GRM3196S2A180JZ01D
QUANTITY
GRM3196S2A180JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196S2A180JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196S2A180JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196S2A180JZ01D
Related LinksGRM3196S2, GRM3196S2A180JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196S2A180JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196S2A180JZ01D
Connector Receptacle, Pass Through 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 500MA 150 MOHM datasheet.pdf
INPUT MODULE 32 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 8POS datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf