Murata Electronics North America GRM3197U2A561JZ01D
GRM3197U2A561JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3197U2A561JZ01D
Brief Description
CAP CER 560PF 100V U2J 1206
Datasheet Download
GRM3197U2A561JZ01D.pdf
Availability of GRM3197U2A561JZ01D
QUANTITY
GRM3197U2A561JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3197U2A561JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3197U2A561JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3197U2A561JZ01D
Related LinksGRM3197U2, GRM3197U2A561JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3197U2A561JZ01D Details Description
Related parts for GRM3197U2A561JZ01D
RES SMD 35.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28DIP datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25.5mA Backlight 25-uSMD datasheet.pdf
RES 82.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DR 13 SEALING RINGS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf