Murata Electronics North America GRM31A7U2J122JW31D
GRM31A7U2J122JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U2J122JW31D
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U2J122JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U2J122JW31D
QUANTITY
GRM31A7U2J122JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U2J122JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U2J122JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U2J122JW31D
Related LinksGRM31A7U2, GRM31A7U2J122JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U2J122JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U2J122JW31D
BUZ PIEZO 12V CIRC 26.3MM RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER SSTL_2 48-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
HEATSHRINK 19.05MM ID 50MM L datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 9SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC datasheet.pdf
RES 495K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
POE PLUS ENABLED ICM 1X1 LED GRN datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC datasheet.pdf