Vishay/Vitramon VJ0603D110GLXAC
VJ0603D110GLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GLXAC
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GLXAC.pdf
Availability of VJ0603D110GLXAC
QUANTITY
VJ0603D110GLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D110GLXAC
RES 6.19M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD AXIAL LEAD 86 OHMS datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT SMD 30GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON L6599 datasheet.pdf
C/A SM ST TO LC DUP 30M1 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf