Murata Electronics North America GRM31A7U3A680JW31D
GRM31A7U3A680JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A680JW31D
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A680JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A680JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A680JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A680JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A680JW31D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A680JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A680JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A680JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A680JW31D
MOSFET P-CH 60V 18A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SOLDER datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .095W STER 28TQFN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 16LLP datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W NC PNP datasheet.pdf