Murata Electronics North America GRM31C5C1H104JA01L
GRM31C5C1H104JA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31C5C1H104JA01L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31C5C1H104JA01L.pdf
Availability of GRM31C5C1H104JA01L
QUANTITY
GRM31C5C1H104JA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31C5C1H104JA01L
Internal Part NumberEIS-GRM31C5C1H104JA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31C5C1H104JA01L
Related LinksGRM31C5C1, GRM31C5C1H104JA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31C5C1H104JA01L Details Description
Related parts for GRM31C5C1H104JA01L
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC 8MHZ Z80 CMOS DMA 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 24V SOT363 datasheet.pdf
CCS CABLE 12V datasheet.pdf
EYELET TERMINAL PLATED ON TAPE datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 12' OPEN END datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf