Murata Electronics North America GRM31CR71A106K
GRM31CR71A106K picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR71A106K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 10レF 10V
Datasheet Download
GRM31CR71A106K.pdf
Availability of GRM31CR71A106K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31CR71A106K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR71A106K
Internal Part NumberEIS-GRM31CR71A106K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31CR71A106K today.
SeriesGRM31CR7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31CR71A106K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31CR, GRM31CR71A106K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR71A106K Details Description
Related parts for GRM31CR71A106K
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 5OUT 3.3V 8-TSSOP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 DIP datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF XH datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf