Murata Electronics North America GRM31CR72A105K
GRM31CR72A105K picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR72A105K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 1uF 100V
Datasheet Download
GRM31CR72A105K.pdf
Availability of GRM31CR72A105K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31CR72A105K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR72A105K
Internal Part NumberEIS-GRM31CR72A105K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31CR72A105K today.
SeriesGRM31CR7
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C