Murata Electronics North America GRM31CR72A225KA73K
GRM31CR72A225KA73K picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR72A225KA73K
Brief Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
GRM31CR72A225KA73K.pdf
Availability of GRM31CR72A225KA73K
QUANTITY
GRM31CR72A225KA73K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR72A225KA73K
Internal Part NumberEIS-GRM31CR72A225KA73K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CR72A225KA73K
Related LinksGRM31CR72, GRM31CR72A225KA73K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR72A225KA73K Details Description
Related parts for GRM31CR72A225KA73K
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
BLADE-SLUG datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0075UF RADIAL datasheet.pdf