Murata Electronics North America GRM31M6P2A122JZ01L
GRM31M6P2A122JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31M6P2A122JZ01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V P2H 1206
Datasheet Download
GRM31M6P2A122JZ01L.pdf
Availability of GRM31M6P2A122JZ01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31M6P2A122JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31M6P2A122JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM31M6P2A122JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31M6P2A122JZ01L
Related LinksGRM31M6P2, GRM31M6P2A122JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31M6P2A122JZ01L Details Description
Related parts for GRM31M6P2A122JZ01L
JUMPER-H1502TR/A3049A/X 2" datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MT 14POS W/SCKT datasheet.pdf
MODULE SKT MPLAB PM3 121-BGA datasheet.pdf
POWER OPTOCOUPLER 5VDC TTL datasheet.pdf
LED WM WHITE CLEAR 4.8MM RND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/BOOT datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf