Murata Electronics North America GRM32A7U3D121JW31D
GRM32A7U3D121JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM32A7U3D121JW31D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 2KV U2J 1210
Datasheet Download
GRM32A7U3D121JW31D.pdf
Availability of GRM32A7U3D121JW31D
QUANTITY
GRM32A7U3D121JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32A7U3D121JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM32A7U3D121JW31D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32A7U3D121JW31D
Related LinksGRM32A7U3, GRM32A7U3D121JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32A7U3D121JW31D Details Description
Related parts for GRM32A7U3D121JW31D
IC FPGA 700 I/O 900FBGA datasheet.pdf
4793 APPLIANCE INLET 20A 70DEG datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32 PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1000V 25A KBPC-T/W datasheet.pdf