Murata Electronics North America GRM32D7U2J822JW31L
GRM32D7U2J822JW31L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32D7U2J822JW31L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V U2J 1210
Datasheet Download
GRM32D7U2J822JW31L.pdf
Availability of GRM32D7U2J822JW31L
QUANTITY
GRM32D7U2J822JW31L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32D7U2J822JW31L
Internal Part NumberEIS-GRM32D7U2J822JW31L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32D7U2J822JW31L
Related LinksGRM32D7U2, GRM32D7U2J822JW31L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32D7U2J822JW31L Details Description
Related parts for GRM32D7U2J822JW31L
RES 300 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.37V PP SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0012 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf