Murata Electronics North America GRM36B271K50PT
GRM36B271K50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM36B271K50PT
Datasheet Download
GRM36B271K50PT.pdf
Availability of GRM36B271K50PT
QUANTITY
GRM36B271K50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36B271K50PT
Internal Part NumberEIS-GRM36B271K50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM36B271K50PT today.
SeriesGRM36B27
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36B271K50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36B2, GRM36B271K50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36B271K50PT Details Description
Related parts for GRM36B271K50PT
IDC CABLE - MCE26K/MC26M/MCE26K datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CONTROLR SENS 100-240V RELAY OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 152POS VERT BARBLESS datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23 datasheet.pdf