Murata Electronics North America GRM36C0G010C50Z500/T276
GRM36C0G010C50Z500/T276 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36C0G010C50Z500/T276
Datasheet Download
GRM36C0G010C50Z500/T276.pdf
Availability of GRM36C0G010C50Z500/T276
QUANTITY
GRM36C0G010C50Z500/T276 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36C0G010C50Z500/T276
Internal Part NumberEIS-GRM36C0G010C50Z500/T276
Delivery TimeIn stock, ship GRM36C0G010C50Z500/T276 today.
SeriesGRM36C0G010C5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36C0G010C50Z500/T276
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM36C0G010C50Z500/T276 Details Description
Related parts for GRM36C0G010C50Z500/T276
RES SMD 187 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRANSISTOR LDMOS DRIVER SOT467C datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf