Murata Electronics North America GRM39X7R224K10PT
GRM39X7R224K10PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM39X7R224K10PT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM39X7R224K10PT.pdf
Availability of GRM39X7R224K10PT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM39X7R224K10PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39X7R224K10PT
Internal Part NumberEIS-GRM39X7R224K10PT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM39X7R224K10PT today.
SeriesGRM39X7R2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39X7R224K10PT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39X7R, GRM39X7R224K10PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39X7R224K10PT Details Description
Related parts for GRM39X7R224K10PT
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 50V datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 210POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 108POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf