Murata Electronics North America GRM42-235B226K10
GRM42-235B226K10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-235B226K10
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM42-235B226K10.pdf
Availability of GRM42-235B226K10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM42-235B226K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-235B226K10
Internal Part NumberEIS-GRM42-235B226K10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-235B226K10 today.
SeriesGRM42-235
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-235B226K10
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-23, GRM42-235B226K10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-235B226K10 Details Description
Related parts for GRM42-235B226K10
BATTERY PACK 4.8V 180MAH NICAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DGTL POT 1024POS 20K 14TSSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 148.352MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8.4A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CABLE 34COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf