Murata Electronics North America GRM42-2X5R475K25U
GRM42-2X5R475K25U picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2X5R475K25U
Datasheet Download
GRM42-2X5R475K25U.pdf
Availability of GRM42-2X5R475K25U
QUANTITY
GRM42-2X5R475K25U Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2X5R475K25U
Internal Part NumberEIS-GRM42-2X5R475K25U
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2X5R475K25U today.
SeriesGRM42-2X5R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type25V
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2X5R475K25U
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-2X, GRM42-2X5R475K25U Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-2X5R475K25U Details Description
Related parts for GRM42-2X5R475K25U
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 17W 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
D-CODE, PLUGS ON DOUBLE ENDED, 5 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf