Murata Electronics North America GRM42-2X7R154K50C500
GRM42-2X7R154K50C500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2X7R154K50C500
Datasheet Download
GRM42-2X7R154K50C500.pdf
Availability of GRM42-2X7R154K50C500
QUANTITY
GRM42-2X7R154K50C500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2X7R154K50C500
Internal Part NumberEIS-GRM42-2X7R154K50C500
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2X7R154K50C500 today.
SeriesGRM42-2X7R15
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2X7R154K50C500
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM42-2X7R154K50C500 Details Description
Related parts for GRM42-2X7R154K50C500
PHOTOELECTRIC SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.62A 43 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ENERGY METER W/OSC 24SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SLMT,1F,SNB,USFT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf