Murata Electronics North America GRM42-650B335K10
GRM42-650B335K10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-650B335K10
Datasheet Download
GRM42-650B335K10.pdf
Availability of GRM42-650B335K10
QUANTITY
GRM42-650B335K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-650B335K10
Internal Part NumberEIS-GRM42-650B335K10
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-650B335K10 today.
SeriesGRM42-650
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-650B335K10
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-65, GRM42-650B335K10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-650B335K10 Details Description
Related parts for GRM42-650B335K10
CONN HEADER .100 DUAL R/A 56POS datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf