Murata Electronics North America GRM43R5C2D15V01K
GRM43R5C2D15V01K picture photo
Mfg. Part Number
GRM43R5C2D15V01K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM43R5C2D15V01K.pdf
Availability of GRM43R5C2D15V01K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM43R5C2D15V01K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43R5C2D15V01K
Internal Part NumberEIS-GRM43R5C2D15V01K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM43R5C2D15V01K today.
SeriesGRM43R5C2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM43R5C2D15V01K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM43R5C, GRM43R5C2D15V01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43R5C2D15V01K Details Description
Related parts for GRM43R5C2D15V01K
RES SMD 5.1K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6566B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 3POS RED datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
RES 316K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf