Murata Electronics North America GRM43R5C2D222JY21L
GRM43R5C2D222JY21L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43R5C2D222JY21L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM43R5C2D222JY21L.pdf
Availability of GRM43R5C2D222JY21L
QUANTITY
GRM43R5C2D222JY21L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43R5C2D222JY21L
Internal Part NumberEIS-GRM43R5C2D222JY21L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM43R5C2D222JY21L today.
SeriesGRM43R5C2D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM43R5C2D222JY21L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM43R5C2, GRM43R5C2D222JY21L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43R5C2D222JY21L Details Description
Related parts for GRM43R5C2D222JY21L
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 24V datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 62.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28QFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 16 V datasheet.pdf