Murata Electronics North America GRM44-1B106K50
GRM44-1B106K50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM44-1B106K50
Datasheet Download
GRM44-1B106K50.pdf
Availability of GRM44-1B106K50
QUANTITY
GRM44-1B106K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM44-1B106K50
Internal Part NumberEIS-GRM44-1B106K50
Delivery TimeIn stock, ship GRM44-1B106K50 today.
SeriesGRM44-1B
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM44-1B106K50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM44-1, GRM44-1B106K50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM44-1B106K50 Details Description
Related parts for GRM44-1B106K50
CONN RECEPT 21POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY DL FUSE FILTER datasheet.pdf
CONN FPC VERT 14POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
REAR HOLDER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48UQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 25A TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 53K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 100W datasheet.pdf