Murata Electronics North America GRM44-1X7R105K50PRE
GRM44-1X7R105K50PRE picture photo
Mfg. Part Number
GRM44-1X7R105K50PRE
Datasheet Download
GRM44-1X7R105K50PRE.pdf
Availability of GRM44-1X7R105K50PRE
QUANTITY
GRM44-1X7R105K50PRE Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM44-1X7R105K50PRE
Internal Part NumberEIS-GRM44-1X7R105K50PRE
Delivery TimeIn stock, ship GRM44-1X7R105K50PRE today.
SeriesGRM44-1X7R1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2220-105K
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM44-1X7R105K50PRE
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM44-1X7, GRM44-1X7R105K50PRE Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM44-1X7R105K50PRE Details Description
Related parts for GRM44-1X7R105K50PRE
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
IC SRL BUS TXRX UNVRSL 16-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8CLCC datasheet.pdf
CONN HAN3A RJ45 HYBRID PFT HSG datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50OHM EDGE MNT datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf