Murata Electronics North America GRT188R60J225ME13D
GRT188R60J225ME13D picture photo
Mfg. Part Number
GRT188R60J225ME13D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V 20% X5R 0603
Datasheet Download
GRT188R60J225ME13D.pdf
Availability of GRT188R60J225ME13D
QUANTITY
GRT188R60J225ME13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT188R60J225ME13D
Internal Part NumberEIS-GRT188R60J225ME13D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT188R60J225ME13D
Related LinksGRT188R60, GRT188R60J225ME13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT188R60J225ME13D Details Description
Related parts for GRT188R60J225ME13D
IGBT 600V 16A 60W TO220AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 85V 215MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123 datasheet.pdf