Sullins Connector Solutions GSA15DTKN
GSA15DTKN picture photo
Mfg. Part Number
GSA15DTKN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
GSA15DTKN.pdf
Availability of GSA15DTKN
QUANTITY
GSA15DTKN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA15DTKN
Internal Part NumberEIS-GSA15DTKN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA15DTKN
Related LinksGSA1, GSA15DTKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA15DTKN Details Description
Related parts for GSA15DTKN
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DMM CLAMP-ON TRMS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 352 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SR BTS PC 58 7 ASY C datasheet.pdf
BUS COUPLER datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf