Sullins Connector Solutions GSA50DTMT
GSA50DTMT picture photo
Mfg. Part Number
GSA50DTMT
Datasheet Download
GSA50DTMT.pdf
Availability of GSA50DTMT
QUANTITY
GSA50DTMT Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA50DTMT
Internal Part NumberEIS-GSA50DTMT
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA50DTMT
Related LinksGSA5, GSA50DTMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA50DTMT Details Description
Related parts for GSA50DTMT
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN DB26 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 10 4POS datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
85 SIZE HYBRID 1.8 DEG/STEP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
MOD JACK RJ45 SINGLE 6U AU datasheet.pdf
6800UF 10V 16X25 datasheet.pdf