Sullins Connector Solutions GSC50DRYI
GSC50DRYI picture photo
Mfg. Part Number
GSC50DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC50DRYI.pdf
Availability of GSC50DRYI
QUANTITY
GSC50DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC50DRYI
Internal Part NumberEIS-GSC50DRYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC50DRYI
Related LinksGSC5, GSC50DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC50DRYI Details Description
Related parts for GSC50DRYI
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONFIGURABLE NAMUR SWITCH AMP datasheet.pdf
SUPER MY datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf