Sullins Connector Solutions GSM15DRMN
GSM15DRMN picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DRMN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
GSM15DRMN.pdf
Availability of GSM15DRMN
QUANTITY
GSM15DRMN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DRMN
Internal Part NumberEIS-GSM15DRMN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DRMN
Related LinksGSM1, GSM15DRMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DRMN Details Description
Related parts for GSM15DRMN
WIRE DISC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 75V SCREW datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 542K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf