Sullins Connector Solutions GSM15DTAN-S189
GSM15DTAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DTAN-S189
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DTAN-S189.pdf
Availability of GSM15DTAN-S189
QUANTITY
GSM15DTAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DTAN-S189
Internal Part NumberEIS-GSM15DTAN-S189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DTAN-S189
Related LinksGSM15DT, GSM15DTAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DTAN-S189 Details Description
Related parts for GSM15DTAN-S189
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL .05" VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1606 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20PIN GOLD datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 58POS datasheet.pdf
PANEL MOUNT BASE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 290MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf