Sullins Connector Solutions GSM15DTKS
GSM15DTKS picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DTKS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DTKS.pdf
Availability of GSM15DTKS
QUANTITY
GSM15DTKS Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DTKS
Internal Part NumberEIS-GSM15DTKS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DTKS
Related LinksGSM1, GSM15DTKS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DTKS Details Description
Related parts for GSM15DTKS
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 30MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR(12BIT) 10DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 40.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 187.5K 8-MSOP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf