Sullins Connector Solutions GSM22DTKN-S288
GSM22DTKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GSM22DTKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GSM22DTKN-S288.pdf
Availability of GSM22DTKN-S288
QUANTITY
GSM22DTKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM22DTKN-S288
Internal Part NumberEIS-GSM22DTKN-S288
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM22DTKN-S288
Related LinksGSM22DT, GSM22DTKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM22DTKN-S288 Details Description
Related parts for GSM22DTKN-S288
FIXED IND 33UH 4A 15 MOHM TH datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC26S/AE26M/CSC26S datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5MM datasheet.pdf
PANWRAP 0.75"X100' BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf