Sullins Connector Solutions GSM36DSEH
GSM36DSEH picture photo
Mfg. Part Number
GSM36DSEH
Brief Description
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET
Datasheet Download
GSM36DSEH.pdf
Availability of GSM36DSEH
QUANTITY
GSM36DSEH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM36DSEH
Internal Part NumberEIS-GSM36DSEH
Number of Positions72
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM36DSEH
Related LinksGSM3, GSM36DSEH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM36DSEH Details Description
Related parts for GSM36DSEH
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU 4.65V ADJ16TSSOP datasheet.pdf
IC INVERT SGL OPEN DRAIN SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED 4.7MM 660NM RED 6"LD PNL MNT datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf