t-Global Technology GT30-300-300-0.23-0
GT30-300-300-0.23-0 picture photo
Mfg. Part Number
GT30-300-300-0.23-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
GT30 SHEET 300X300X0.23MM
Datasheet Download
GT30-300-300-0.23-0.pdf
Availability of GT30-300-300-0.23-0
QUANTITY
GT30-300-300-0.23-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of GT30-300-300-0.23-0
Internal Part NumberEIS-GT30-300-300-0.23-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesGT Silicone Based Thermal Insulators
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesGT30
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.009" (0.229mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorPink
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GT30-300-300-0.23-0
Related LinksGT30-300-, GT30-300-300-0.23-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
GT30-300-300-0.23-0 Details Description
Related parts for GT30-300-300-0.23-0
DIP CABLE - HDM40H/AE40G/X datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 7" 8S FIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf