Amphenol Industrial GTC00F18-12S
GTC00F18-12S picture photo
Mfg. Part Number
GTC00F18-12S
Brief Description
GT 6C 6#16 SKT RECP WALL
Datasheet Download
GTC00F18-12S.pdf
Availability of GTC00F18-12S
QUANTITY
GTC00F18-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC00F18-12S
Internal Part NumberEIS-GTC00F18-12S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC00F18-12S
Related LinksGTC00F, GTC00F18-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC00F18-12S Details Description
Related parts for GTC00F18-12S
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1/2" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OPEN DRN ULLGA6 datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 VERT 6POS SMD datasheet.pdf