Amphenol Industrial GTC02R-22-16P(025)
GTC02R-22-16P(025) picture photo
Mfg. Part Number
GTC02R-22-16P(025)
Brief Description
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
GTC02R-22-16P(025).pdf
Availability of GTC02R-22-16P(025)
QUANTITY
GTC02R-22-16P(025) Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC02R-22-16P(025)
Internal Part NumberEIS-GTC02R-22-16P(025)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-16
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC02R-22-16P(025)
Related LinksGTC02R-22, GTC02R-22-16P(025) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC02R-22-16P(025) Details Description
Related parts for GTC02R-22-16P(025)
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
POT 2K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 220MA 3.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN FPC 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf