Amphenol Industrial GTC030F28-12P
GTC030F28-12P picture photo
Mfg. Part Number
GTC030F28-12P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 26C 26#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC030F28-12P.pdf
Availability of GTC030F28-12P
QUANTITY
GTC030F28-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030F28-12P
Internal Part NumberEIS-GTC030F28-12P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030F28-12P
Related LinksGTC030, GTC030F28-12P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030F28-12P Details Description
Related parts for GTC030F28-12P
CONN RECEPT 9POS SINGLE TIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 10ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS INLINE SKT KEY B datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW 0805 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
IC MCU 8KB 20QFN datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf