Amphenol Industrial GTC06-40-5P
GTC06-40-5P picture photo
Mfg. Part Number
GTC06-40-5P
Brief Description
GT 5C 5#0 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06-40-5P.pdf
Availability of GTC06-40-5P
QUANTITY
GTC06-40-5P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06-40-5P
Internal Part NumberEIS-GTC06-40-5P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06-40-5P
Related LinksGTC06, GTC06-40-5P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06-40-5P Details Description
Related parts for GTC06-40-5P
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT 5GHZ 10-TSON datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 40POS DL .100 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 33000UH datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf