Amphenol Industrial GTC06A32-79P-LC
GTC06A32-79P-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06A32-79P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 5C 4#4 1#8 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06A32-79P-LC.pdf
Availability of GTC06A32-79P-LC
QUANTITY
GTC06A32-79P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06A32-79P-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06A32-79P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06A32-79P-LC
Related LinksGTC06A3, GTC06A32-79P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06A32-79P-LC Details Description
Related parts for GTC06A32-79P-LC
JFET N-CH 25V 625MW TO92 datasheet.pdf
IC BCD-7SEG DECODER/DVR 16SO datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
22P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
DVI_A - VGA CABLE ASSY 5M P.WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
WP-G PP HF PG7 datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CAP 3.2MM datasheet.pdf