Amphenol Industrial GTC06AF18-12S-C4-G96
GTC06AF18-12S-C4-G96 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06AF18-12S-C4-G96
Brief Description
GT 6C 6#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06AF18-12S-C4-G96.pdf
Availability of GTC06AF18-12S-C4-G96
QUANTITY
GTC06AF18-12S-C4-G96 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06AF18-12S-C4-G96
Internal Part NumberEIS-GTC06AF18-12S-C4-G96
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06AF18-12S-C4-G96
Related LinksGTC06AF18-, GTC06AF18-12S-C4-G96 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06AF18-12S-C4-G96 Details Description
Related parts for GTC06AF18-12S-C4-G96
RES SMD 107KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 900V 6.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 110K OHM 0606 datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEAD MINI HOOK-BAN PLUG RED 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RS 18A 120VAC/60VDC W/GR datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS T/H TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf