Amphenol Industrial GTC06AF28-6SW-RDS
GTC06AF28-6SW-RDS picture photo
Mfg. Part Number
GTC06AF28-6SW-RDS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#4 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06AF28-6SW-RDS.pdf
Availability of GTC06AF28-6SW-RDS
QUANTITY
GTC06AF28-6SW-RDS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06AF28-6SW-RDS
Internal Part NumberEIS-GTC06AF28-6SW-RDS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06AF28-6SW-RDS
Related LinksGTC06AF2, GTC06AF28-6SW-RDS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06AF28-6SW-RDS Details Description
Related parts for GTC06AF28-6SW-RDS
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 680MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 5.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 62UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf