Amphenol Industrial GTC06F18-1S
GTC06F18-1S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F18-1S
Brief Description
GT 10C 10#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F18-1S.pdf
Availability of GTC06F18-1S
QUANTITY
GTC06F18-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F18-1S
Internal Part NumberEIS-GTC06F18-1S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F18-1S
Related LinksGTC06, GTC06F18-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F18-1S Details Description
Related parts for GTC06F18-1S
MOSFET N-CH 100V 18A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 18POS datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 6POS TIN datasheet.pdf
PLUGGABLE SPRING-CAGE TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 18.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 18COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
LP 5.08/09/90 3.2SN OR datasheet.pdf
SL-AL30CC (PLASTIC) 3NC, QD datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf